Історична довідка

 • 1992 рік, 26 серпня

Створено ПАТ «Промінвестбанк» на чолі з професором Володимиром Павловичем Матвієнком.
У процесі акціонування до державного бюджету спрямовані кошти, еквівалентні $1 млрд.

 • 1993 рік

ПАТ «Промінвестбанк» активно кредитує реальну економіку. Обсяг наданих кредитів зріс у 20 разів порівняно з 1992 роком.
 
Стратегічним напрямком у діяльності Банку визначено самозабезпечення кредитними ресурсами. В результаті цього власні кошти Банку збільшилися в 134,3 рази , залучені – в 16 разів.
Відкриваються всі види валютних рахунків фізичним особам, впроваджуються нові послуги.
ПАТ «Промінвестбанк» стає членом всесвітньої системи банківських розрахунків SWIFT.
Активно розвиваються міжнародні операції. Відкриті коррахунки в 48 зарубіжних банках.
Розширюється мережа установ Банку.
 
Вперше в Україні здійснена повна комп'ютеризація основних сфер банківської діяльності.

 • 1994 рік

Завершено переведення всіх внутрішньобанківських розрахунків клієнтів через створену Розрахункову палату Банку. Розпочато перехід на розрахунки з використанням третьої моделі обслуговування консолідованого коррахунку в Національному банку України.
 
У несприятливих умовах поглиблення економічної кризи ПАТ «Промінвестбанк» продовжує розвиватися та зміцнювати свої лідерські позиції серед комерційних банків країни. Власний капітал збільшено майже в 4 рази, статутний – у 5 разів. У ПАТ «Промінвестбанк» сконцентрована майже п'ята частина усього банківського капіталу України.
 
Кредитуються всі основні галузі економіки.
Почалось впровадження пластикових технологій: випущено 412 внутрішніх платіжних карток.

 • 1996 рік

Власний капітал за рік зріс на 71%, реалізуються програми розвитку вітчизняного літако-, суднобудування, підтримки вугледобувних підприємств, створення виробництва акумуляторів.
 
Банк став членом Української міжбанківської валютної біржі та Позабіржової фондової торговельної системи.
ПАТ «Промінвестбанк» узяв активну участь у впровадженні нової української валюти – гривні.

 • 1997 рік

Капітал зріс на 25%, сума вкладів – у 2,4 рази.
Активно впроваджуються пластикові платіжні картки міжнародних платіжних систем.
Банк стає членом міжнародних платіжних систем VISA, EUROPAY, MASTERCARD.
Створено Київський інститут банківської справи.

 • 1998 рік

ПАТ «Промінвестбанк» – практично єдиний банк, який забезпечував розрахунки з Росією в період фінансової кризи.
Зростає кількість клієнтів.
За результатами опитування, проведеного газетою «Бізнес», ПАТ «Промінвестбанк» визнаний найкращим банком України.
 
Банк перейшов на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку.
Володимир Матвієнко став лауреатом V ювілейного відкритого Рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна» з врученням головної нагороди Рейтингу – срібної статуетки «Богині Фортуни із золотим мечем».

 • 1999 рік

Обсяги кредитних вкладень, порівняно з 1998 роком, зросли втричі.
Капітал Банку досяг 682,7 млн. грн., що більше обсягу капіталу трьох найбільших банків разом узятих. Це найбільший власний капітал серед українських банків.

Здійснено унікальний перехід на дворівневу систему управління Банком.
Введено в експлуатацію сучасну будівлю центрального офісу Банку для ефективного обслуговування клієнтури.
Банк посідає престижне місце серед 500 найбільших банків Європи та 1118 місце серед 2000 провідних банків світу.

 • 2000 рік

Обсяги кредитування економіки, порівняно з попереднім роком, збільшились удвічі й досягли 22,8 млрд. грн. Протягом року Банк збільшив ресурсну базу в 1,4 рази. Адекватно збільшувався капітал Банку, який досяг майже 1 млрд. грн. (з урахуванням сформованих резервів).
 
До клієнтів Банку приєднались підприємства НАК «Нафтогаз України».
Банк підвищив свій міжнародний рейтинг, піднявшись на 1006 місце серед провідних банків світу.
Створюється дочірнє сільськогосподарське підприємство «Обрій» у с. Білки Коростенського району Житомирської області.

 • 2001 рік

Обсяг капіталу, з урахуванням сформованих резервів, досяг 1,1 млрд. грн.
Вклади населення зросли за рік на 83% й перевищили 1,2 млрд. грн.
ПАТ «Промінвестбанк» призначений урядом уповноваженим банком з обслуговування оптового ринку електроенергії.
 
Банк став переможцем конкурсу щодо надання послуг з виплати пенсій та грошової допомоги.
Впроваджено міжнародну систему грошових переказів MoneyGram.

 • 2002 рік

Обсяг капіталу, з урахуванням сформованих резервів, досяг 1,2 млрд. грн. Ресурсна база Банку збільшилась за рік у 1,3 рази  і перевищила 5,1 млрд. грн. Кредитний портфель зріс у 1,6 рази  і досяг 4,4 млрд. грн.
Банк входить до числа 20 найбільших банків Центральної та Східної Європи й посідає 980 місце серед 2000 провідних банків світу.

За вагомий внесок у розбудову банківської системи, високий професіоналізм та з нагоди 10-ї річниці заснування трудовий колектив ПАТ «Промінвестбанк» нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
Голову Правління ПАТ «Промінвестбанк», професора В.П. Матвієнка нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня.

 • 2003 рік

Всесвітньо відомий англійський журнал «The Banker» за результатами незалежної комплексної оцінки показників роботи присвоїв ПАТ «Промінвестбанк» звання «Банк року в Україні».

 • 2004 рік

За визначні особисті заслуги перед Українською державою в розвитку банківської системи, багаторічну самовіддану працю і громадську діяльність Голові Правління ПАТ «Промінвестбанк», професору В.П. Матвієнку присвоєно звання «Герой України» з врученням ордена Держави.

Британський журнал «The Banker» другий рік поспіль визнає ПАТ «Промінвестбанк» «Банком року в Україні», що є авторитетною оцінкою високої якості його діяльності і надійності.
 
За високий професійний рівень та вагомий внесок у створення гідного іміджу України ПАТ «Промінвестбанк» нагороджено стелою «Діловий імідж України». Банку також присвоєно звання «Лідер ринку банківських послуг України» у номінації «Найстабільніша банківська установа».

 • 2005 рік

За активну діяльність на ринку платіжних карток, за емісію мільйонної платіжної картки MasterCard ПАТ «Промінвестбанк» був нагороджений дипломом від компанії MasterCard Europe.
 
Український національний фонд «Взаєморозуміння і примирення» при Кабінеті Міністрів України за багаторічну плідну співпрацю в інтересах громадян України – жертв нацистських переслідувань та з нагоди 60-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні оголосив подяку колективу ПАТ «Промінвестбанк».

За високий професійний рівень та вагомий внесок у створення гідного іміджу України ПАТ «Промінвестбанк» отримав Міжнародну премію «Олімп» та диплом лауреата Міжнародного конкурсу «Золоті торгові марки».
В рейтингу найбільших компаній України ПАТ «Промінвестбанк» був нагороджений дипломом в номінації «Суспільне визнання».

 • 2006 рік

Банк успішно реалізує стратегію розвитку, спрямовану на посилення позицій на фінансовому ринку України.
Капітал Банку зріс майже до 1,6 млрд. грн., фінансові ресурси – до 17,6 млрд. грн., вклади населення – до 7,5 млрд. грн., кредитний портфель зріс на 27% до 14,5 млрд. грн.
 
Втретє ПАТ «Промінвестбанк» визнаний англійським журналом «The Banker» Банком року в Україні.

В рамках Міжнародної іміджевої програми «Лідери ХХІ століття» ПАТ «Промінвестбанк» отримав відзнаку Асамблеї ділових кіл України «Краще підприємство Європи» та нагороду за найбільшу ринкову частку в здійснені грошових

 • 2007 рік

Зростають показники діяльності Банку. Капітал протягом року збільшився в 1,7 рази , до 2,7 млрд. грн., кредитний портфель – у 1,7 рази, перевищивши 22 млрд. грн., вклади населення зросли в 1,3 рази  – до 10 млрд. грн.
Міжнародним рейтинговим агентством Moody's (Нью-Йорк) ПАТ «Промінвестбанк» надано один з найвищих рейтингів серед українських банків.
 
Банк увійшов до рейтингу «ТОП-100. Лучшие компании финансового сектора Украины» («ТОП-100. Найкращі компанії фінансового сектора України») видавництва «Економіка»; став переможцем Всеукраїнського конкурсу-виставки «Кращий вітчизняний товар 2007 року» в низці номінацій з присвоєнням статуту «Виробник кращих вітчизняних товарів 2007 року».
 
Отримав нагороду за успішний початок здійснення грошових переказів за системою Western Union.

 • 2008 рік

Перша половина 2008 року була загалом успішною щодо залучення коштів клієнтів, кредитування і нарощування прибутку.

У жовтні через різкий відтік коштів клієнтів значно знизилася ліквідність Банку, тому постановою Правління Національного банку України від 7 жовтня 2008 року в Банку було введено Тимчасову адміністрацію.
У грудні 2008 року Державна корпорація «Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності (Внєшекономбанк)» (Росія) спільно з Тимчасовою адміністрацією ПАТ «Промінвестбанк» розробили План фінансового оздоровлення Банку.

 • 2009 рік

15 січня 2009 року, після перерахування на збільшення статутного капіталу Банку коштів обсягом 1,1 млрд. грн., Внєшекономбанк став власником контрольного пакету акцій ПАТ «Промінвестбанк» (75%+3 акції). Загальний статутний капітал Банку в січні 2009 року досяг 1,3 млрд. грн.
 
У вересні 2009 року Внєшекономбанк перерахував 500 млн. дол. США для подальшого збільшення статутного капіталу Банку до 5,3 млрд. грн. Таким чином, частка Внєшекономбанку в статутному капіталі ПАТ «Промінвестбанк» досягла 94%, а ПАТ «Промінвестбанк» повернувся до числа найбільших і найважливіших банків України.
 
З приходом нового акціонера починає поновлюватися кредитування, відновлюється приріст коштів клієнтів.
Повертається довіра до Банку на міжнародному рівні: міжнародне рейтингове агентство Moody's підвищило рейтинги ПАТ «Промінвестбанк» з Саа2/Саа2/Е/b3.ua до B2/B3/E+/A2.ua.

 • 2010 рік

Діяльність ПАТ «Промінвестбанк» продовжує стабілізуватися. Проведення зваженої ресурсної політики дозволило забезпечити достатній рівень ліквідності і достроково повернути Національному банку України кошти рефінансування, загальна сума яких становила 7 млрд. грн. Для забезпечення подальшого зростання ПАТ «Промінвестбанк» у серпні Внєшекономбанком надано субординований кредит у сумі 300 млн. дол. США строком на 10 років.
 
ПАТ «Промінвестбанк» продовжує впроваджувати нові технології і розширювати спектр пропонованих клієнтам послуг. Активно оновлюється кредитний портфель, щомісяця зростає обсяг коштів клієнтів.
 
За результатами рейтингу ТОП-100 «Лідери бізнесу України – 10 років розвитку» – спільного проекту ТОВ «Українська інвестиційна газета» і агентства «Кредит-рейтинг» – ПАТ «Промінвестбанк» увійшов до числа найбільш важливих для розвитку країни фінансових установ.
 
В рейтингу агентства «Експерт-Рейтинг» за підсумками 2010 року ПАТ «Промінвестбанк» увійшов до ТОП-20 найнадійніших банківських установ України, що свідчить про позитивну динаміку розвитку ПАТ «Промінвестбанк» та ефективну організацію його діяльності на всіх рівнях.
 
В рамках національного щорічного конкурсу «Людина року» Голова Правління ПАТ «Промінвестбанк» Віктор Башкіров переміг у номінації «Фінансист року-2010».

 • 2011 рік

Заявлено нову стратегію розвитку роздрібного бізнесу, яку побудовано на основі найкращих світових практик рітейл-банкінгу та на принципі «Клієнт у центрі уваги». Відповідно до неї за період 2011-2013 рр. Банк має підготувати технічну базу, організаційну структуру та процеси до масштабного запуску оновленого роздрібного проекту.

Крім того, нарощуються обсяги кредитування корпоративного сектору: ПАТ «Промінвестбанк» у 2011 році видав юридичним особам на 4,5 млрд. грн. більше кредитів, аніж роком раніше. Зокрема, завдяки цьому показнику ПАТ «Промінвестбанк» визнано одним з провідних гравців ринку B2B-послуг для великого та найбільшого бізнесу в рейтингу фінансових установ, який складено журналом «ТОП-100: Рішення для бізнесу».
 
Головний акціонер ПАТ «Промінвестбанк», Державна корпорація Внєшекономбанк, у рейтингу журналу Global Finance посів 8 місце серед найнадійніших банків Центральної та Східної Європи.

 • 2012 рік

У свій ювілейний рік ПАТ «Промінвестбанк» названий другим у рейтингу надійності українських банків, що складений РА «Стандарт-Рейтинг».
 
Крім того, Банк увійшов до ТОП-10 найнадійніших фінансових установ країни (загалом в цьому списку 82 банки) у рейтингу журналу «Експерт»; у численних рейтингах надійності банків, які складено профільними виданнями та рейтинговими агентствами, ПАТ «Промінвестбанк» стабільно посідає місце в першій десятці лідерів, що пояснюється підтримкою акціонера та активним зростанням показників діяльності.
 
Банк залишається одним з лідерів галузі з корпоративного кредитування, обсягів операцій на Forex, обсягів операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності, надалі розвиває оновлену концепцію роздрібного бізнесу.
ПАТ «Промінвестбанк» активно розвиває соціально значимі та культурні проекти в рамках корпоративної соціальної відповідальності, формалізує корпоративну місію та цінності, впроваджує нову стратегію роботи з персоналом, яку побудовано на управлінні ефективністю роботи. Музей історії ПАТ «Промінвестбанк» розширює свій профіль, ставши виставковим майданчиком для експозицій провідних майстрів сучасного образотворчого мистецтва.
У жовтні 2012 року ПАТ «Промінвестбанк» увійшов до ТОП-10 рейтингу найнадійніших банків за версією журналу «Власний рахунок».

 • 2013 рік

Внєшекономбанк вніс до основного капіталу ПАТ «Промінвестбанк» ще 365 млн. дол. США.
В рамках тристоронньої угоди між міністерствами освіти та науки Росії та України й ПАТ «Промінвестбанк» створено Російсько-Українську гуманітарну гімназію.

Внєшекономбанк уклав з ПАТ «Промінвестбанк» рамкову угоду щодо загальних умов відкриття кредитних ліній, яка визначає загальні умови відкриття Внєшекономбанком кредитних ліній з метою фінансування поставок російської промислової продукції (товарів, робіт, послуг) до України.

Активно та послідовно оновлюється технологічна інфраструктура, що забезпечує найкращу якість обслуговування клієнтів та оптимізує внутрішні процеси: впроваджено CRM-систему на платформі рішень Oracle для обслуговування корпоративних клієнтів, автоматизовану систему Oracle Flexcube, введено в дію новий Центр обробки даних та сховище даних на базі Oracle, в регіонах впроваджено IP-телефонію, введений в дію унікальний інформаційний комплекс SAP HR для роботи з персоналом, для обліку та аудиту господарської діяльності та внутрішніх операцій в масштабах усіх підрозділів Банку побудовано програмний комплекс ERP.

Банк і надалі займає провідні позиції у рейтингах надійності фінансових установ України, завдяки своїм стабільним показникам, активній діяльності на ринку та підтримці акціонера.

У грудні 2013 року провідним світовим рейтинговим агентством Fitch ПАТ «Промінвестбанк» було надано національний довгостроковий рейтинг інвестиційного рівня ААА(ukr).

 • 2014 рік

У травні 2014 року ПАТ «Промінвестбанк» посів 4 місце в рейтингу найнадійніших банків в умовах політичної та економічної нестабільності за версією журналу «Власний рахунок». Також, ПАТ «Промінвестбанк» названий системно важливим банком країни за класифікацією НБУ.

2014 рік для Промінвестбанку став роком інновацій і нововведень. Так, для своїх корпоративних клієнтів, банк першим впровадив інтегрований модуль PIB-ONLINE на базі 1С, який дозволив, не перемикаючись з комплексу 1С: Підприємство, проводити і відстежувати платежі. В цьому ж році був відкритий Центр по обслуговуванню ВІП-клієнтів із спеціальною продуктовою пропозицією PIB-Perfect.

 • 2015

За підсумками 2015 року Промінвестбанк показав прогрес за основними бізнес-показниками: посів 4-ту позицію за активами (за рейтингом НБУ), увійшов в ТОП-5 банків за результатами рейтингу надійності банківських депозитів від «Українського кредитно-рейтингового агентства» з найвищим з можливого рейтингом надійності депозитів.

Клієнтська база юридичних і фізичних осіб Банку в 2015 році склала понад півмільйона клієнтів.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб обрав Промінвестбанк одним зі своїх банків-агентів для здійснення виплат гарантованих сум по депозитах вкладникам неплатоспроможних банків, які перебувають в стадії ліквідації.

 • 2016

РА «Експерт-Рейтинг» присвоїло довгостроковий кредитний рейтинг ПАТ «Промінвестбанк» на рівні uaAА за національною українською шкалою.

 • 2017

Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» оновило кредитний рейтинг ПАТ «Промінвестбанк» на рівні uaАА +.

 • 2018

Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» оновило кредитний рейтинг ПАТ «Промінвестбанк» довгостроковий кредитний рейтинг ПАТ «Промінвестбанк» на рівні uaАА+ за національною українською шкалою.

Сьогодні Промінвестбанк продовжує займати лідируючі позиції в банківському секторі України. Він впевнено входить до п'ятірки провідних фінансових установ країни, здійснює підтримку майже тисячі підприємств машинобудування, електроенергетики, харчової промисловості, АПК і інших сфер економіки України.

2019

29 березня 2019 року на засіданні рейтингового комітету РА «Експерт-Рейтинг» було прийнято рішення оновити довгостроковий кредитний рейтинг ПАТ «Промінвестбанк» на рівні uaАА + за національною українською шкалою.