Нові умови оподаткування пасивних доходів фізичних осіб

З 1 серпня 2014 року набувають чинності зміни до Податкового кодексу України в частині оподаткування доходів, одержуваних фізичними особами у вигляді відсотків на поточні (у тому числі з використанням платіжної картки), депозитні рахунки.

Основні зміни:

  • Оподаткуванню не підлягають доходи, нараховані у вигляді відсотків у період з 01.07.2014 р. по 01.08.2014 р.
  • Усі доходи, одержувані у вигляді відсотків на поточні (у тому числі з використанням платіжної картки), депозитні рахунки з 01.01.2015 р. (включно) оподатковуються за ставкою 20% від суми отриманого доходу + 1,5% військовий збір.
  • Клієнтам немає необхідності додатково подавати будь-які документи до податкової інспекції,  тому що податковим агентом виступає Банк.
  • Інформація про суму коштів на рахунках / суму сплаченого Клієнтом податку до податкової інспекції не передається.

Порядок стягнення податків:

1. Утримання податку проводитися Банком автоматично при кожному нарахуванні відсотків, у момент нарахування і за рахунок нарахованих відсотків.
2. Утримання відбувається в національній валюті за курсом НБУ на дату нарахування відсотків при утриманні податку з валютних рахунків.
3. Банк перераховує до податкової інспекції загальну суму податку, сплачену всіма клієнтами.
4. У разі дострокового розірвання депозиту, сума надмірно утриманого податку буде автоматично перерахована і повернута на рахунок Клієнта.